Fabrizio Toschi, “Tintoria Astico” nun kurucusu ve hissedarıydı ve 1987’de Color Service’i kurdu. Color Service’in fikri, kendi boyahanesinde boyadığı eşyaların kalitesinde her gün karşılaştığı sorunlardan geldi. . Maliyetleri düşürmek, müşteri teslimatlarını karşılamak, kontrolsüz tartım hatalarından kaçınmak ve ürünlerin atılmasını önlemek için “ilk seferde” boyamak önemliydi. Nihai kusurun kaynağını yeniden ölçmek için bitmiş kumaş veya giysiye sahip olması gereken farklı üretim aşamaları izlenmelidir. Reçete hazırlama, üretim döngüsünün başlangıcındaydı. O zamanlar ürünler için otomatik dozaj sistemi yoktu ve Bay Toschi bu bakir sektörde büyük bir gelişme olasılığı gördü. Ana İtalyan tekstil gruplarıyla işbirliği yapmasıyla yaptığı deha, toz boyalar için ilk otomatik tartım sisteminin gerçekleştirilmesini mümkün kıldı. Bu yeni sistem Paris’te ITMA 1987’de sergilendi. Anında bir başarıydı. Bu sistemlerin hızla yayılması, tekstil dünyasının otomasyona olan yaklaşımını değiştirdi ve bu sistemler kendi içinde bir zorunluluk haline geldi.
Sistemlere ek olarak, dahili yazılım geliştiren ekibimiz, üçüncü parti yazılım evleri olmaksızın kontrol yazılımını yazar ve en çok konuşulan dillerdeki programları hazırlar: İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Çince, İtalyan doğal olarak. Müşterilerimizle kolayca iletişim kurmaktan ve satın alınan herhangi bir sistemden mümkün olan en fazla faydayı sağlayabildiklerinden emin olmak istiyoruz.
Yıllar geçtikçe Color Service otomatik dozajlama sistemleri, boya ve baskı ev ve hatta tabakhaneler için, sıvı yardımcı maddeler, toz boyalar (üretim ve laboratuvarda) için dozaj sistemlerinin üretimine kadar, daha da büyümüştür. Color Service ayrıca sürekli boyama döngülerinin otomatik yönetiminde, fularlarda ve son işlemlerde uzmanlaşmıştır. Birkaç yıl içinde Color Service, dünya çapında bir marka haline geldi ve “Made in Italy” ile tekstil makineleri alanında önemli bir yer edinerek, son teknoloji ve yüksek teknoloji ile eşanlamlı olarak tanındı. Bir Renk Servis fabrikası seçmek, 25 yıllık kanıtlanmış deneyime sahip bir endüstri liderinin desteğini ve desteğini almak anlamına gelir. Ayrıca dünya çapındaki satış ve destek ağımız sayesinde dünyanın hemen her ülkesine ihracat yapıyoruz.